Оцінка для цілей оподаткування доходу фізичних осіб при відчуженні нерухомого та рухомого майна

Аналітично-консалтингова компанія «ВАЛКОЛ» повідомляє наших клієнтів, що згідно з вимогами Постанови кабінету міністрів України № 358 «Про проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства» компанії наданий доступ до  єдиної бази даних звітів про оцінку Фонду державного майна України.

Ми проводимо оцінку всіх типів майна, яким на правах приватної власності володіють  фізичні особи, згідно з вимогами, встановленими Податковим кодексом України, з наступним внесенням результатів оцінки до єдиної бази звітів та присвоєнням виконаному нами звіту реєстраційного номеру, який необхідний для проведення нотаріальних процедур.

Завдяки великому досвіду оцінювачів, наявності автоматизованих робочих місць, послуги з оцінки надаються в стислі терміни і на високому професійному рівні.

З цінами на наші послуги і термінами виконання даних робіт Ви можете ознайомиться в розділі сайту «ЦІНИ»

 

ДОКУМЕНТИ, ЯКІ НЕОБХІДНІ НАДАТИ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОЇ ОЦІНКИ ВАРТОСТІ МАЙНА З МЕТОЮ ОПОДАТКУВАННЯ

Для замовлення незалежної оцінки майна необхідно:

  1. Укласти договір на проведення оцінки  (оформляється, як правило, у офісі компанії). Для укладання договору Замовник надає копію паспорту і ідентифікаційного коду;

Для оцінки Вашого майна необхідно надати копії наступних документів:

а) при оцінці вартості квартири:

  1. копія технічого паспорту БТІ на квартиру;
  2. копія правовстановлюючого документу на квартиру (свідоцтво на право власності, витяг з реєстру...);

б) при оцінці вартості  будинку (житлового, нежитлового):

  1. копію технічного паспорту БТІ ;
  2. копію правовстановлюючого документу на будинок (свідоцтво на право власності, витяг з реєстру...).
  3. копію правовстановлюючого документу на земельну ділянку (державний акт на землю, договір оренди землі, акт на право постійного користування землею...);

в) при оцінці  вартості приміщення:

  1. копію технічного паспорту БТІ на приміщення;
  2. копію правовстановлюючого документу на приміщення (свідоцтво на право власності, витяг з реєстру...) .

г) при оцінці вартості транспортного засобу:

  1. копію свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

Також необхідним елементом проведення оцінки є фотофіксація об'єкта оцінки, умови проведення узгоджується з Замовником під час укладання договору на оцінку.

Отримати безкоштовну консультацію кваліфікованого Оцінювача можна за тел. 050-317-28-35; 068-526-40-28 або тел. (032) 225-62-08; або через обернений зв'язок на сайті нашої компанії. Також Ви можете домовитися про зустріч із нашими фахівцями.

 

ТАБЛИЦЯ СТАВОК ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ, ТА СПЛАТА ІНШІ ОБОВ’ЯЗКОВІ ПЛАТЕЖІВ ПРИ ОПЕРАЦІЯХ З НЕРУХОМІСТЮ

Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомого майна встановлено ст. 172 Податкового кодексу України. Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок об’єктів нерухомого майна встановлено ст. 174 Податкового кодексу України. В таблиці нижче наведені ставки податку на доходи фізичних осіб, та інші обов’язкові платежі, при операціях з нерухомістю:

ПРИ ПРОДАЖІ (ОБМІНІ) ОБ’ЄКТІВ НЕРУХОМОГО МАЙНА

При нотаріальному посвідченні договору купівлі – продажу (обміну), нерухомого майна одноразово оплачується: 1). Плата в розмірі державного мита - 1% від суми договору, але не нижче оціночної вартості розрахованої уповноваженим органом; 2). Внесок (збір) до Пенсійного фонду України - 1% від суми договору. Оплачується якщо предметом договору відчуження є будь-яке нерухоме майно, окрім земельних ділянок; 3). Податок з доходу фізичних осіб:

Дохід від продажу (обміну) не частіше 1 разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку, а також земельної ділянки та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад 3 роки*

не оподатковується

Податковий кодекс України

п. 172.1

Дохід від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об'єктів нерухомості, зазначених у п. 172.1.

5%

Податковий кодекс України

абз. 1 п. 172.2

Дохід від продажу об'єкта нерухомості, не зазначеного в п. 172.1

Дохід від продажу (обміну) об’єкта незавершеного будівництва

5%

Податковий кодекс України

абз. 2 п. 172.2

Дохід від операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомості, що здійснюються фізичними особами - нерезидентами, і сума його доходу менша ніж десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на 01 січня поточного року. Умова: у власності менше 3-х років, або 2-га продажа.

15%

Податковий кодекс України

п. 172.9.

Дохід від операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомості, що здійснюються фізичними особами - нерезидентами, і сума його доходу більша ніж десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на 01 січня поточного року. Умова: у власності менше 3-х років, або 2-га продажа.

17%

Податковий кодекс України

п. 172.9.

ПРИ ПРИЙНЯТІ У СПАДЩИНУ ОБ’ЄКТІВ НЕРУХОМОГО МАЙНА

При нотаріальному оформленні спадщини на нерухоме майно одноразово оплачується: 1). Плата в розмірі державного мита - 1% від суми договору, але не нижче оціночної вартості розрахованої уповноваженим органом; 2). Податок з доходу фізичних осіб:

Вартість власності, що успадковується членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення

(Податковий кодекс України п.14.1.263.: членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім'ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення;)

0%

Податковий кодекс України

пп. 174.2.1

Вартість власності, зазначеної в пп. «а», «б», «ґ» п. 174.1 ПКУ, що успадковується особою, яка є інвалідом I групи або має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.

Вартість власності, зазначеної в пп. «а», «б» п. 174.1 ПКУ, що успадковується дитиною-інвалідом

0%

Податковий кодекс України пп. 174.2.1

Вартість будь-якого об’єкта спадщини, отриманого у спадщину спадкоємцями, що не є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення 

5%

Податковий кодекс України

пп. 174.2.2

Спадщина, отримана будь-яким спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, та будь-який об'єкт спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента

15 (17) %

Податковий кодекс України

пп. 174.2.3

ПРИ ДАРУВАННІ ОБ’ЄКТІВ НЕРУХОМОГО МАЙНА

При нотаріальному посвідченні договору дарування, нерухомого майна одноразово оплачується: 1). Плата в розмірі державного мита - 1% від суми договору, але не нижче оціночної вартості розрахованої уповноваженим органом; 2). Податок з доходу фізичних осіб:

Кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються за правилами для оподаткування спадщини (див. «Спадщина»)

0 %
5 %,
15 (17) %

Податковий кодекс України

п. 174.6

Дохід від продажу об'єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об'єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону. [ПКУ п.172.3]

Порядок визначення оціночної вартості нерухомості та об'єктів незавершеного будівництва, що продаються (обмінюються), визначається Кабінетом Міністрів України. [ПКУ п. 172.11.]

читайте також

Оцінка рухомого і нерухомого майна та майнових прав

Оцінка бізнесу

Консалтинг - багаторівневий системний аналіз ринку нерухомості